Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 15.04.2018 08:41:41 

AYRA  GRACE  SARACIA

ARCHÍV
18.október 2009

WDS 2009 v Bratislave sme si nenechali ujsť. V piatok sme skončili v triede otvorenej s výsledkom            "Excellent" od p. rozhodcu Skalin Bo (SWE), v sobotu a v nedeľu na klubových výstavách SKCHR Ayru, vzhľadom na jej výkrmnú kondíciu, ohodnotili známkou VD. Ayra o tom už vie, začína redukčná diéta...

                                                   

 

22.august 2009

Po roku sme sa s Ayruchou rozhodli skúsiť pokračovať vo výstavách. A hneď na úvod v sobotu v Ba, Duo Danube, ukázala všetkým a hlavne Máriusovi čo dokáže, keď nemá svoj deň...skončili sme "poslední". V nedeľu si ju zobrala do parády Katka Ť. a Ayrucha skončila na veľmi peknom 2.mieste...Ďakujeme! Foto z výstavy.

 

26.september 2008

Doplnila som Ayrine výsledky z dvojdňovej klubovky v Čechách. Po oba dni bola Ayra výborná v bohato zastúpenej otvorenej triede. Bola prvý krát na výstave len s Máriusom. V sobotu s ňou bol v kruhu Jarda v nedeľu Katka Ťavodová. Ďakujeme za predvedenie. Ayra má svoj nový portrét, maľovaný ceruzkou. Momentálne si užíva s Máriusom more a slniečko v Chorvátsku.

16. - 17. august 2008

Zúčastnili sme sa Medzinárodnej výstavy DUODANUBE na Inchebe v Bratislave. V sobotu Ayru opäť vystavovanie "bavilo", predviedla v kruhu divadielko, že sa už chystá umrieť. Rozhodkyňa z Poľska ju umiestnila na tretie miesto so známkou Výborná 3. A v nedeľu pani rozhodkyňa Viera Staviarska opäť potvrdila, že Ayra sa jej páči, len keby nebola taká smutná. Získala od nej tretí titul CAC.

17. -18. máj 2008

Tento víkend sa v Bratislave na Inchebe konala Medzinárodná výstava psov SPRING DUO DANUBE. V sobotu posudzoval plemeno RR Bertil Lundgren zo Švédska. Ayra má od neho pekný posudok s poznámkou "dnes sa jej nechcelo" a známku Výborná. Ayra v ten deň všetkým predviedla, že ked sa jej raz nechce, nepohne s ňou ani "stádo volov" . Ona je totiž presvedčená, že bude mať bábätká a tak ju nič nebaví a nie ešte nejaké výstavy !  V nedeľu už aj trochu behala. Zrejme keď videla, ako prísne hodnotil pán rozhodca Piskay, tak sa zľakla, že ju vyrazí z kruhu. Ale nakoniec dostala známku Výborná4.

15. máj 2008

Ayra má za sebou bonitáciu v Piatrovej. Bonitačná komisia SKCHR ju uznala chovnou.

2. - 4. máj 2008

Lucka, naša chovateľka, zorganizovala rodinné stretnutie v Drahlíne. Ayra sa stretla so svojou mamkou Zyrou, tetami Sárou a Megi, ktoré zbožňuje a bratom Leonom. V sobotu prišli aj sestričky Angie a Ria. Pridali sa k nám Věrka s malou Carmou (tibetská doga) a RR Ador od Rěky Novohradky. Prešli sme asi 15 km túru cez krásne Brdské lesy a potom sme zakotvili na chalupe. Vonku bolo príjemne, opekali sme mäsko na grile, ktoré nám priniesol Jarda a spoločnosť až do večera nám robila Renáta s malou Zizi. Ďakujeme Lucke za skvele naplánovanú akciu a tešíme sa na ďaľšie stretnutie .

 


27. apríla 2008

 

Boli sme navštíviť šteniatka Beiry (a Ebirky  ) v chovateľskej stanici BY-BEIRA. Sú to krásne, voňavé, rozkošné pyrane v zložení 7 princezien a 1 fešák.

   

 


 

 

apríl 2008

Začiatkom apríla Ayra začala hárať. Charlie je na prázdninách a Ayra sa tvári ako najkrajšia na svete a koketuje so psami, nie však s každým . Zameriava sa najmä na psov menšieho vzrastu .

Naša chovateľka Lucka Zabová sa začiatkom apríla zúčastnila so svojou sučkou Sárou atestačných skúšok Ministerstva vnútra ČR v plošnom vyhľadávaní. Napriek náročným podmienkam Lucka so Sárou splnili limit a Sára získala kynologický atest!!! Srdečne gratulujeme a sme na obe holky veľmi pyšní !! Viac info.

 


 

29. marca 2008

 V Nitre sa konala Celoštátna výstava psov a Ayra sa prvý krát prezentovala v otvorenej triede. Nastúpilo 10 sučiek. Pani rozhodkyni Staviarskej sa z nich najviac páčila Ayra. K Ayrinym a mojim narodeninám sme dostali krásny darček, titul Výborná 1, CAC.  V závere o BOBa nastúpili všetci víťazi tried z ktorých si rozhodkyňa vybrala 2 psov a 2 sučky, jedna z nich bola aj Ayra. Titul BOB si nakoniec zaslúžene odniesol fešák Asanko . Blahoželáme ! Ďakujeme všetkým za gratulácie a držanie paciek, najmä Athoskovi a Jessey, že nás prišli povzbudiť.

 


26. marca 2008

 

Zajtra, čiže 27. marca 2008 oslávi Ayra svoje druhé narodeniny. Prajeme jej aby bola s nami stále zdravá a štastná. Z našeho pojašeného dievčatka vyrástla mladá rozvážna dáma. Pri tejto príležitosti sa Ayra nechala nahovoriť na modelku a pózovala v starých ruinách hradu. Kochala sa krásnym výhľadom aj keď počasie nám neprialo, bolo chladné a sychravé. Aktuálne fotečky sú v galérii, upravili sme zobrazovanie. Postupne pridáme aj ostatné fotografie, ktoré sme doteraz nestihli zverejniť.

A k tým druhým narodeninám všetko najlepšie prajeme aj Ayriným súrodencom - Angie, Rii, Sáre, Leonovi, Maximovi, Báčimu a Ronovi !!!


26. januára 2008

 Boli sme v Trenčíne na výstave, posledný krát som sa prezentovala v strednej triede, spolu nás nastúpilo 7 sučiek. Posudzovala nás dôsledná rozhodkyňa pani Ľudmila Fintorová. Dnes som mala dokonca dobrú náladu a chuť predvádzať sa :-). Umiestnila som sa na peknom druhom  mieste, s titulom Výborná 2 res. CAC. Do Trenčína mi prišiel držať packy aj Athos a ten teda čumel, bol to pre neho veľký zážitok, ale je rád, že on takéto stresy absolvovať nemusí :-).


2. januára 2008

  Konečne máme na blízku RR kamoša. Volá sa Athos, teraz má uz 4 mesiace a býva na vedľajšom sídlisku so svojou štvorčlennou rodinou. Pravidelne sa stretávame a spolu blbneme. Na Vianoce napadlo trochu snehu a tak si to užívame.

 Ďakujeme všetkým priateľom za krásne PFky !


5. novembra 2007

Dlhšie sme neaktualizovali Ayrine stránky, ospravedlňujeme sa. Taktiež nas mrzí, že sme posledný mesiac venovali málo času Ayre. Všetko to spôsobili komplikácie pri rekonštrukcii nášho bytu. Charlie trávil čas u mojich rodičov a Ayra väčšinou u susedov. Napriek tomu, že sme neboli vo forme, 3. novembra 2007 sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov v Nitre. Ayra získala od maďarského rozhodcu ocenenie Výborná v početne obsadenej strednej triede. Týmto sme ukončili tohtoročnú výstavnú sezónu.


18. - 19. august 2007

 Zúčastnili sme sa dvojdňovej výstavy psov v Bratislave. V sobotu som dostala známku výborná a v nedeľu som vyhrala a odniesla som si titul CAC. Ďakujem Pajkovi, Momovi a Katke za peknú prechádzku pri Dunaji :-).


júl 2007

 Na začiatku júla som sa konečne začala hárať. Spočiatku som bola zmätená tým, čo sa to so mnou deje. Navyše páničkovia odišli na 10 dní oddychovať na Lesbos a ja som celý ten čas trávila v známom prostredí v Bratislave na cvičáku. Bolo nás tam ubytovaných veľa psíkov, ale nemohla som sa s nimi ani poriadne vyšantiť koli háraniu - no všetci chlapci boli do mňa zalúbení ! Po návrate páničkov sme sa chodili každý deň kúpať na neďaleké prírodné vodné nádrže, inak som cely deň len spala na iné som ani nemala chuť, veď vonku bolo 40 stupňov. Samozrejme nevyhla som sa ani účasti na výstave. Boli sme prvý krát v Rakúsku v Oberwarte, prvý krát v strednej triede, kde nás bolo spolu 5 sučiek. Získala som titul Výborná 4.


23. júna 2007

 Na túto výstavu do Brna sa nám ani veľmi nechcelo ísť. Trieda mladých bola opäť najviac obsadená, prihlásených bolo 21 sučiek. Posudzovala veľmi milá posudzovateľka zo Švédska, Erna Brit-Nordin. Na naše veľké prekvapenie si z toho veľkého počtu pekných mladých feniek vybrala mňa :-). A odniesla som si titul V1 CAJC.


21. júna 2007

 Prišlo nám potvrdenie od SKJ, Ayre bol udelený titul Slovenský šampión krásy mladých.


2. júna 2007

 V sobotu na Medzinárodnej výstave v Nitre som získala daľší titul V1 CAJC a týmto som splnila podmienky pre udelenie Slovenského šampióna krásy mladých. Pán rozhodca Štefan Štefík ma vyhlásil aj za najlepšiu mladu sučku a tak som postúpila aj do záverečných súťaží. Tu som úspešne reprezentovala plemeno RR a získala som 1. miesto v súťaži Junior BIG v skupine 6 FCI.


22. mája 2007

 Dnes nám prišli výsledky vyhodnotenia RTG snímkov Prof. Ledeckým. HD A/A, ED 0/0, OCD neg/neg.

 

 


12. - 13. máj 2007

 

Náročný,  ale úspešný  víkend v Bratislave. V sobotu som si z výstavy Springdanube odniesla titul V2 od maďarského rozhodcu Lásla Erdösa. A v nedeľu sa konala XIII. Klubová výstava SKCHR, na ktorej posudzovala rakúska rozhodkyňa Elizabeth Hammerschmid. Panička bola chorá a vyčerpaná, mňa v sobotu uštvali Momito s Lapajom, Beira s Ebirkou a Roda, no napriek tomu sme si odniesli krásny titul V1, CAJC, Klubový víťaz mladých 2007.

 
TOPlist